طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ” هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه ” است.
زمانی که تصور میگردد ساختمان باید به بهترین چیدمان دیزاین و طراحی شود، طراح دکوراسیون داخلی نیاز است. دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر سبک های هنری، دارای ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و فرهنگ و نیاز زمان کنونی، دستخوش تغییر می شوند.

طراحی دکوراسیون

برای طراحی داخلی یک منزل، مغازه و یا هر مکان دیگری باید ابتدا سبک خاص خود را انتخاب کنید. طراحی دکوراسیون داخلی فقط به چیدمان منظم و ست کردن رنگ المان های موجود در فضا، محدود نمی شود.

سبک های دکوراسیون داخلی

  • دکوراسیون تلفیقی
  • دکوراسیون انتقالی
  • دکوراسیون مدرن
  • دکوراسیون مدیترانه ای
  • دکوراسیون معاصر
  • دکوراسیون کلاسیک
  • دکوراسیون ساحلی
  • دکوراسیون صنعتی
  • دکوراسیون مینیمالیسم

دکوراسیون تلفیقی

دکوراسیون داخلی تلفیقی در واقع ترکیبی از انواع سبک های دکوراسیون میباشد. معمولا طراحان دکوراسیون تعریف دقیق و روشنی از دکوراسیون تلفیقی ندارند، زیرا این نوع سبک دکوراسیون داخلی ایجاد فضایی کاملا منحصر به فرد است که خود شخص آن را به سلیقه، ایده و ابتکار خود می چیند.

دکوراسیون انتقالی

انتقالی در لغت به معنای حرکت از مکانی و یا چیزی به جای دیگر اما بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که سبک دکوراسیون انتقالی، ترکیبی از سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی است. زمانی که به هر گوشه دکوراسیون انتقالی می نگریم ترکیبی از خطوط منحنی و خطوط مستقیم را در طراحی سهیم می بینیم.

دکوراسیون مدرن

اصول دکوراسیون داخلی مدرن در دنیای امروزی تنها به یک معنی است، آن هم به معنای ” هرچه کمتر ، جلوه بیشتر”. معنی این جمله در واقع ساده بودن وسایل مورد نظر و استفاده از المان های لوکس و براق نیز کمتر دیده می شود. رنگهایی که باید استفاده شود رنگ های تیره مقابل رنگ های روشن است، مانند رنگ مشکی در برابر رنگ سفید.

دکوراسیون مدیترانه ای

همانطور که از نام این سبک، سبک مدیترانه ای، مشخص می باشد از کشور دریای مدیترانه مانند یونان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و دیگر کشور های اطراف الهام گرفته است. این کشورها مهد رنگ های گرم و خیره کننده هستند که باعث شده رنگ ها و بافت ها در سبک مدیترانه ای حرف اول را بزنند. در دکوراسیون سبک مدیترانه ای شما به یک سفر هیجان انگیز می روید بدون آنکه از خانه خارج شوید.

دکوراسیون معاصر

دکوراسیون معاصر همانطور که از اسم آن مشخص است مربوط به زمان حال و مد های همین دوره می شود. اصولا در دکوراسیون معاصر چیدمان وسایل باید طوری باشد که همه چیز تمیز و مرتب باید دیده شود. معمولا از رنگ های خنثی، مشکی و سفید در دکوراسیون معاصر به کار می رود. نکته بسیار مهم در دکوراسیون داخلی معاصر خطوط صاف و ساده ایست که در آن استفاده میشود.

دکوراسیون کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک نقطه مقابل دکوراسیون مینیمالیسم (دکوراسیون داخلی ساده ) می باشد و به نحوی از دکوراسیون سنتی غربی الهام گرفته شده است. معمولا از لوازم دکوراتیو سنگی، چوبی در تزئین منزل استفاده می شود که به صورت دستی ساخته شده اند و از حجم و سنگینی بالایی برخوردار باشند.

دکوراسیون ساحلی

همانطور که از نام سبک مشخص است این نوع دکوراسیون داخلی الهام گرفته از رنگ های دریا، گیاهان سبز و تزئینات ساحلی می باشد. صدف های کنار ساحل، میوه ها، حصیرهای بافتنی در هر کجای خانه حس خنکی کنار  ساحل را به دنبال دارد.

دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون به سبک صنعتی نوعی طراحی داخلی است که در واقع ترکیب احساسات با متریال های صنعتی مانند چوب و یا فلز و آهن … می باشد. بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که باید سلیقه و هوش زیادی در این نوع سبک صنعتی به کار گرفته شود. از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و غیره در نمای داخلی منزل استفاده می شود.

دکوراسیون مینیمالیسم

دکوراسیون مینیمال، سیری از اشکال و طرحهای مختلفی از هنر و طراحی، مخصوصا هنرهای تجسمی و بصری و موسیقی، را توصیف می کند. در این نوع سبک دکوراسیون داخلی، طرح شروع به افشای ماهیت و شخصیت یک موضوع با حذف تمامی فرم ها، ویژگی ها و مفاهیم غیر ضروری میکند. سبک دکوراسیون داخلی مینیمال در اوایل دهه ۱۹۶۰ در نیویورک ظهور کرد. مینیمالیسم در طرح های خود ار حداقل لوازم دکوراتیو استفاده کرده است.

ما خدمات ساخت و ساز تضمینی را ارائه می دهیم

fa_IR
fa_IR